Uczniowski Klub Sportowy BANINO rozpoczyna sezon 2021/2022

Opublikowano: poniedziałek, 13, wrzesień 2021

            W dniach 3-5.09.2021r. Dziewczęta UKS Banino wzięły udział w OGÓLNOPOLSKIM BAŁTYCKIM FESTIWALU PIŁKI RĘCZNEJ w USTCE. Zawody bardzo wartościowe pod względem szkoleniowym, gdyż do rozgrywek ligowych pozostał miesiąc. Do Turnieju zgłosiło się 12 drużyn z czterech województw w kategorii młodziczek i osiem w kategorii rocz. 2009. w tym cała czołówka woj. Pomorskiego. UKS Banino zgłosił trzy drużyny, dwie w kategorii Młodziczek i jedną w rocz. 2009. Nasz Pierwszy zespół Młodziczek miał zawalczyć o medale, pozostałe o doświadczenie.

Ostatecznie w kategorii młodziczek pierwszy zespół prowadzony przez Panią Iwonę Błaszkowską po kapitalnej grze zajął I MIEJSCE. MVP Turnieju bezapelacyjnie otrzymała Katarzyna Marciniak, Najlepszą zawodniczką drużyny została Kinga Smuga, ale do sukcesu przyczyniły się wszystkie: Kinga Rzeszot, Amelia Sławska, Pola Socha, Oliwia Pupp, Anna Szwaba, Julia Gniba, Natalia Kobierowska.

Drugi zespół UKS Banino w kategorii młodziczek kierowane przez Pana Krzysztofa Kosznika po bardzo ambitnej grze mimo różnicy wieku (wszystkie z jednym wyjątkiem z rocz. 2008) zajął VIII MIEJSCE. Najlepszą zawodniczką zespołu, która zrobiła największy postęp została Barbara Kwiatkowska a najwięcej bramek (21) dla zespołu rzuciła Kornelia Gosz pozostałe to: Maja Statnik, Victoria Cichosz, Kornelia Kolczyńska, Julia Barzowska, Oliwia Baraniok, Maja Sejmicka, Kinga Ceshica-Wensierska, Ewa Tokmina.

KOLEJNOŚĆ W KATEGORII MŁODZICZEK:

1. UKS Banino I

2. UKS Nowa Karczma

3. APR Gladiator Oborniki

4. MOS Truso Elbląg

5. SSPR Szczypiorniak Ustka

6. SPR Arka Gdynia

7. UKS Orlik Kowalewo Pomorskie

8. UKS Banino II

9. MTS Kwidzyn

10. MTS Brodnica

11. UKS Świekatowo

12. MKS Sambor Tczew

 

Najmłodsze w kategorii Dziewcząt rocz. 2009 pod okiem Pani Marty Frydrych wywalczyły VI MIEJSCE. Trzon zespołu stanowiły dziewczęta z rocznika 2010 i były najmłodszymi uczestniczkami w tej kategorii. Ta inwestycja na przyszłość na pewno się opłaci. Najlepszą zawodniczką zespołu została Lena Gierszewska, ale na pochwałę zasługują wszystkie: Julia Drewing, Julia Kubicka, Laura Maliszewska, Maja Chudzik, Zuzanna Bieniasz-Krzywiec, Gosia Bieniasz-Krzywiec, Vanessa Pułjan, Zofia Sobczak, Julia Majewska, Karmela Wysocka.

KOLEJNOŚĆ W KATEGORII 2009:

1.      UKS Siódemka Gdańsk Osowa

2.      MKS Brodnica

3.      SSPR Szczypiorniak Ustka

4.      UKS Orlik Kowalewo Pomorskie

5.      UKS Zawisza Przywidz

6.      UKS Banino

7.      MKS Słupia Słupsk

8.      UKS Siódemka Gdańsk Osowa II

Dziękujemy wszystkim za pomoc i umożliwienie udziału Naszych Drużyn w tych zawodach. Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie za wsparcie finansowe, Rodzicom i wszystkim tam obecnym za doping.

Szukaj